PV

Instalacja fotowoltaiczna stanowi skuteczny sposób na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną w gospodarstwie domowym.
Składa się ona z paneli montowanych najczęściej na dachu budynku oraz falownika - inwertera, urządzenia zmieniającego prąd stały płynący z paneli na prąd zmienny, taki jaki znajduje się w sieci.
Obecnym systemem rozliczania z zakładem energetycznym jest bilansowanie energii (1 do 0,8 dla instalacji do 10 KW oraz 1 do 0,7 dla instalacji od 10 do 50 KW).
Oznacza to, iż nie muszą Państwo zużywać produkowanej energii na bieżąco, ani magazynować jej w kosztownych akumulatorach. Dzięki systemowi opustów, energię tę można odebrać w półrocznym okresie rozliczeniowym, inwestując w instalację, która wytworzy tyle energii, ile zużywamy w skali roku. Dzięki inwestycji w fotowoltaikę możemy zaoszczędzić 80-85% wydatków na energię. Wykonując instalację przewymiarowaną o 15-20 %, możemy zaspokoić w 100% zapotrzebowanie na energię wraz z opłatą przesyłową. W rachunkach pozostaną jedynie opłaty stałe.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi i rozpowszechnieniu tej technologii, stała się ona dostępna dla każdego.
Przy zbliżających się nieuchronnie podwyżkach za energię elektryczną, podany powyżej czas zwrotu wyniesie 7-8 lat.
Dodatkowo od 2019 roku montaż instalacji fotowoltaicznej można odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota do odliczenia to 53.000 zł, można ją rozliczyć w ciągu kolejnych 6 lat.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, śmiało możemy stwierdzić, iż aktualnie czas zwrotu wynosi nawet 5 lat. Daje to 20% w skali roku, co powoduje iż inwestycja w instalację fotowoltaiczną jest 6-7 bardziej korzystna od lokaty bankowej. .

Proponujemy sprzedaż za gotówkę, jak również na kredyt. Współpracujemy z trzema bankami: AliorBank, BGZ BNP Paribas S.A. oraz CreditAgricole . Każdy z tych banków ma w swojej ofercie pożyczkę na urządzenia z działu OZE na bardzo preferencyjnych warunkach. Oprocentowanie wynosi ok 3% w stali roku. Okres kredytowania to nawet 120 miesięcy, a całe formalności można załatwić w 15 minut w naszym biurze.

Dla firm proponujemy sprzedaż instalacji w ramach leasingu.

Formularz

instalacja ma produkować prąd na potrzeby

Zużycie energii

Zużycie energii podane za

Wyrażone w

W przypadku instalacji dachowej proszę podać informację odnośnie powierzchni połaci dachu odchylenie od południa:

1 Połać

Powierzchnia (m2)

2 Połać

Powierzchnia (m2)

Materiał pokrycia

W przypadku instalacji naziemnej powierzchnia działki do zagospodarowania oraz odległość od punktu przyłączenia instalacji:

Moc przyłączeniowa obiektu:

Jestem zainteresowany instalacją:

Informacje dodatkowe:

 

Przykładowa kalkulacja:
Rachunek za prąd: 150 zł miesięcznie co daje 1800 zł rocznie, przy założeniu że 1 kWh kosztuje 60 gr daje 3.000 kWh.
Aby tyle wytworzyć, należy zainstalować instalacje o mocy ok 3 KW (1 KW daje w skali roku około 1.000 kilowatogodzin)
Instalacji 3 KW to np 10 paneli po 300 W każdy. Wymagana powierzchnia na dachu to około 17m2
W 2019 roku koszt montażu takiej instalacji to około 12-15 tyś zł w zależności od klasy zastosowanego sprzętu (3-4 tys za 1 KW)
Średni koszt to 13.500, po uwzględnieniu ulgi termomodernizacyjnej (zwrot podatku 19%) daje kwotę niespełna 11 tys. zł.

Przy zakupie instalacji w ramach abonamentu na 10 lat, oszczędności nie widzimy od razu. Jednak raty kredytu, które płacimy zamiast rachunku za prąd, są stałe. Natomiast rachunek za energie z roku na rok będzie coraz wyższy i na przestrzeni kolejnych 10-u lat może wzrosnąć o 20-30%. Dodatkowo inwestując we własną elektrownie słoneczną, po 10 latach zamykamy kredyt, instalacja jest naszą własnością, a my zostajemy z symbolicznym rachunkiem z zakładu energetycznego. Pomyśl już dziś o tym co będzie za kilkanaście lat i przyłącz się do tych, którzy już nam zaufali.

POSTAW NA SPRAWDZONEGO PARTNERA Z TWOJEGO REGIONU.